Ikona przedstawiająca logo Instagrama

Poznaj nas bliżej na Instagramie

Napisz do nas

kontakt@zyskajczas.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kamil i Patrycja stoją razem na drewnianym moście spoglądając sobie prosto w oczy i zastanawiając dlaczego Ania zmieniła swoje życie
Kamil i Patrycja stoją razem na drewnianym moście spoglądając sobie prosto w oczy i zastanawiając dlaczego Ania zmieniła swoje życie

Dlaczego Ania zatrzymała się i zmieniła swoje życie?

Ania ciągle za czymś biegała, a jej marzeniem była choć jedna krótka chwila tylko dla siebie.

Na szczęście postanowiła to zmienić. Zatrzymała się i zdecydowała, że od dziś chce żyć inaczej! Chce wreszcie zacząć podążać w kierunku swojego wymarzonego życia. Jak mawiał Konfucjusz “Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno”.

Poznaj historię Ani, która przejęła kontrolę nad swoim życiem i odzyskała czas na to, co dla niej ważne. Teraz, gdy Ania chce przeczytać swoją ulubioną książkę, albo spędzić romantyczny wieczór z ukochanym, w jej głowie nie pojawiają się myśli “nie mogę, bo muszę jeszcze zrobić pranie…” czy “jestem zmęczona, nie mam siły, a jutro czekają mnie jeszcze wielkie porządki…”. Ania po prostu robi to, na co ma ochotę, robi to, co sprawia jej radość, bo wie, że wszystko ma poukładane, a codzienny chaos już dawno przemieniła w szczęśliwe zorganizowane życie. Jednak tak nie było zawsze.

Kiedyś, gdy wstawała rano stwierdzała “nic mi się nie chce” i tak było niemal każdego dnia. Ania nie wiedziała, co będzie dzisiaj robić, mimo, że czuła jak jej głowa jest wręcz przytłoczona nadmiarem obowiązków. Nad rozmyślaniami od czego by tutaj zacząć mijał jej niemal cały poranek i zanim się obejrzała zrobił się już wieczór, a lista zadań w głowie wcale się nie zmniejszyła, a wręcz przeciwnie, doszło kilka kolejnych zmartwień. Ania stwierdziła, że już dość! Jej głowa tego nie pomieści!

I postanowiła przelać to wszystko na papier. Rozpisała wszystkie zadania, które musi regularnie wykonywać, takie jak gotowanie i sprzątanie, ale nie zapisała tylko ogólników. Wypisała je w formie konkretnych rzeczy do zrobienia, które nie zajmują więcej niż godzinę, a najczęściej było to 15 minut. Dzięki temu zauważyła, że wcale nie jest to takie przytłaczające, a radość z odhaczania każdego wykonanego zadania napędzała ją do dalszego działania:

Stara chatka spowita we mgle gdzieś na odludziu

Najnowszy wpis

Zdjęcie profilowe mąż i żona w białych koszulach przytuleni do siebie twarzami

Zyskaj czas na to, co sprawia Ci radość! Poznaj historię Ani i zobacz z jakich rozwiązań skorzystała, by mieć więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Na blogu ZyskajCZAS.pl co tydzień czeka na Ciebie najnowszy wpis z podróży Ani w kierunku wymarzonego życia.

Ślimak powoli przesuwa się po wewnętrznej części dłoni w kierunku obiektywu aparatu
0

dni

Do opublikowania kolejnego wpisu pozostało